Blog

Leave a commentLeave a comment

Takova banorë, shitës ambulant, tregtarë të vegjël!

, , , ,

Lajme, News

Të gjithë kanë një hall, një shqetësim:

Nuk kanë punë, nuk ka konsum, ska njerëz!
“Nuk punohet me kontroll tek dera”
“Të ruajmë shëndetin se të ardhurat kan ik”
“Jam i majtë po këta duhet të ikin një orë e më parë”
“E kam bllokun e borxhit si libër”
“Ne jemi tezga punojmë për bukën e gojës”
“Na marrin 90 mijë lek të vjetra në vit për kualidimin e kasës”
Këto janë vetëm disa prej halleve dhe problemeve që shprehin shitësit ambulantë. Me Partinë Demokratike në pushtet do të çlirojmë ekonominë, do bëjmë të mundur jetesën në këtë vënd! Taksë 0.5% të xhiros për biznesin e vogël dhe asnjë lloj takse tjetër!
Leave a commentLeave a comment

Nga takimi me zgjedhës në Shtiqën

, , , ,

Lajme, News

‘Një sekretar socialist më tha: Për mënyrën brutale që kemi qeveris, askujt nuk mund ti them, na e jep votën, por nëse ata vetë na e japin, ne e marrim, skemi çka me ba’. ‘Llogarit kush na ka përfaqësu këta katër vitet e fundit, Mimi Kodheli, e cila, si mori mandatin nuk u duk ma ktej’. ‘Kapitulli i socialistëve asht mbyllë, ashtu si një derë që mbyllet e, as çelsi kopil nuk bjen’. (nga fjala e Halit Muçmatës)
Me 25 Prill e keqja merr fund, dhe PD Shqipëria fiton.

Leave a commentLeave a comment

Kukës, takimi prezantues i listës së kandidatëve

, , , ,

Video

• Ajo të cilën e kemi kërkuar prej vitesh ‘Rama ik’ tashmë po afron, më 25 Prill ne do ta përmbysim atë me votë dhe do të marrim përgjegjësinë e qeverisjes.
• Tashmë ne kemi ekipin fitues të PD dhe aleancës për ndryshim
• Si drejtues politik i qarkut dhe kryesues i listës e kam sfidë personale për ti çuar PD dhe Lulzim Bashës rezultatin me spektakolar.
• Besoj te mobilizimi i çdo strukture te partise dhe në vlerat që përfaqëson Qarku.
25 Prill Shqipëria do të fitojë.
1. Flamur Hoxha, drejtuesi politik i Qarkut
2. Isuf Çela
3. Shyrete Alia-Koka
4. Admir Sinamati
5. Demush Kastrati
6. Vjollca Omuri.

Rreth kandidatit

Flamur Hoxha

Newsletter

Merr lajmet e fundit me e-mail.

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.